غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه های نمایشگاهی

طراحی غرفه های نمایشگاهی
طراحی غرفه های نمایشگاهی

طراحی غرفه های نمایشگاهی 

طراحی غرفه های نمایشگاهی 

طراحی غرفه های نمایشگاهی نکات مهم در طراحی غرفه های نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی فرصتی برای نمایش شرکت شما است. تاثیری که جایگاه شما دریک نمایشگاه تجاری ایجاد میکند میتواند در جذب تعداد زیادی مشتری عبوری بسیار حیاتی باشد. به همین دلیل، هنگام آماده شدن برای یک نمایشگاه تجاری، نباید از طراحی استند غافل شوید. حداقل پنج ماه قبل برنامه ریزی برای غرفه نمایشگاهی خود را شروع کنید. تا مطمئن شوید غرفه شما در نمایشگاه جلب توجه می کند.

همه ما دیده ایم که یک غرفه در نمایشگاه های تجاری وجود دارد که ازهمه متفاوت تر است. و توجه بازدید کنندگان نمایشگاه را به خود جلب می کند. انجام این کار چندان دشوار نیست. شما می توانید غرفه ای را طراحی کنید که بازدیدکنندگان را نیز به خود جلب و تحریک کند. جایگاه های خسته کننده و ساده را به رقابت خود اختصاص دهید. استند خود را با این 12 نکته مهم در مورد طراحی غرفه نمایشگاه خود به یک غرفه برجسته تبدیل کنید. که شما میتوانید برای مشاوره و راهنمایی  با کارشناسان شرکت خط سبز معماری در ارتباط باشید.

غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی چیست؟

طراحی غرفه نمایشگاهی به فرآیند ایجاد یک فضای نمایشی جذاب و تبلیغاتی برای نمایش محصولات، خدمات یا ایده ها در نمایشگاه ها، کنفرانس ها و سایر رویدادها اشاره دارد. این فرآیند شامل مفهوم سازی، برنامه ریزی و ایجاد فضایی بصری، جذاب و کاربردی است که توجه بازدیدکنندگان را جلب و ذهن آنان را درگیر می کند. این فرآیند شامل فعالیت های مختلفی مانند برنامه ریزی فضا، طراحی گرافیک و تابلو، نورپردازی، برندسازی و انتخاب مبلمان و لوازم جانبی مناسب برای افزایش جذابیت کلی غرفه نمایشگاهی است. هدف اصلی طراحی غرفه نمایشگاهی ایجاد یک تجربه منحصر به فرد و به یاد ماندنی برای بازدیدکنندگان است که به ارتقای یک برند و تولید سرنخ های تجاری کمک می کند.

<< برای مشاوره و راهنمایی  با کارشناسان شرکت خط سبز معماری در ارتباط باشید >>

طراحی غرفه های نمایشگاهی

1- موقعیت غرفه

هیچ کس مکان خود را در گوشه سالن نمایشگاه نمی خواهد. بیشتر بازدیدکنندگان نمایشگاه در راهروهای اصلی یا مرکز محل برگزاری تجمع می کنند. بنابراین ، توصیه می کنیم غرفه خود را در یکی از این مکان ها انتخاب کنید. داشتن جایگاه غرفه در ردیف اول، البته تنها در صورت امکان و در صورتی که مورد نظر شما باشد، بهتر است. مهمتر از همه، نمایشگاه ممکن است به مضامین مختلفی تفکیک شود. در این صورت مناطق خاصی می تواند متناسب با مفهوم شما باشد.

<< برای مشاوره و راهنمایی  با کارشناسان شرکت خط سبز معماری در ارتباط باشید >>

طراحی غرفه های نمایشگاهی و 12 نکته مهم در طراحی غرفه نمایشگاه شما

به عنوان مثال، مکان های جداگانه ای برای شرکت های سنتی و هیپ. مطمئن شوید که برند خود را به طور واقعی ارائه می دهید. شما همیشه باید محیط را با جایگاه های همسایه خود در نظر بگیرید. یک تاکتیک هوشمندانه این است که جای خود را در کنار دیگران قرار دهید که بازدید کننده را به خود جلب می کند. همچنین باید از ایستادن در مقابل رقیب مستقیم خود خودداری کنید.

اگر می توانید، درآستانه نمایشگاه از مرکز نمایشگاه دیدن کنید تا طراحی و نورپردازی خود را با مکان مطابقت دهید. اگر انتخابی دارید، همیشه جایگاه خود را در سمت راست مسیر پیاده روی بازدید کننده قرار دهید. زیرا اکثر افراد به طور خودکار به سمت راست انحراف پیدا می کنند. اما حتی اگر جایگاه شما در موقعیت دیگری قرار داشته باشد، باز هم می توانید با یک استراتژی مناسب مورد توجه قرار بگیرید.

جایگاه غرفه سازی در ایران

2- کیفیت بالا نتیجه می دهد استفاده از مواد با کیفیت در طراحی غرفه

به جایگاه نمایشگاه به عنوان کارت ویزیت خود فکر کنید. هر جنبه ای از آن باید نشان دهنده تصویر درستی از شرکت شما باشد. برای یک شرکت متوسط ​، طراحی استند طراحی شده حرفه ای و متناسب با اندازه شرکت ایده آل است. خودتان از ساخت جایگاه خودداری کنید. این یک حرفه برای حرفه ای ها است. اطمینان حاصل کنید که از مواد با کیفیت بالا برای طراحی غرفه نمایشگاهی خود استفاده می کنید. این یک ظاهر حرفه ای را تضمین می کند.

3- اندازه غرفه مهم است

وقتی نوبت به غرفه های نمایشگاهی می رسد، اندازه واقعاً مهم است. این بدان معنا نیست که بزرگتر همیشه بهتر است. غرفه نمایشگاهی عظیم و بدون مبلمان برای پر کردن آن، خالی به نظر می رسد. اگر یک جایگاه خالی به نظر برسد، در نهایت بازدیدکنندگان به این نتیجه می رسند که چیز دیگری برای دیدن وجود ندارد.

از طرف دیگر، اگر جایگاه شما خیلی کوچک است، به نظر می رسد که پول کافی برای فضای بزرگتر در دسترس نبوده. اندازه غرفه نمایشگاهی شما باید مکمل شرکت شما باشد. به کاری که رقیب شما انجام می دهد نگاهی بیندازید. نیازی نیست که جایگاه شما به طور قابل توجهی بزرگتر باشد. داشتن یک جایگاه بسیار کوچکتر از رقیب نیز ایده خوبی نیست. حتی اگر جای کوچکتری را انتخاب کنید، نکات و ترفندهایی وجود دارد که نشان می دهد می توانید از رقبای خود متمایز شوید. زیرا بالاخره اندازه همه چیز نیست.

<< برای مشاوره و راهنمایی  با کارشناسان شرکت خط سبز معماری در ارتباط باشید >>

4- در طراحی غرفه خود مشتری مداری را دنبال کنید

هنگام برنامه ریزی موضع خود، خود را در راستای اهداف نمایشگاه خود قرار دهید. مفهوم غرفه شما باید بر اساس آنچه برای نمایشگاه تجاری در نظر گرفته اید باشد. ناگفته نماند که باید تمرکز اصلی غرفه شما روی ارائه محصول جدید باشد. اگر بیشتر به ارتقا چهره تجاری شرکت خود در نمایشگاه علاقه دارید، فضاهای باز مانند بار یا مکان نشیمن را در آن قرار دهید. یک قانون همیشه وجود دارد. جایگاه شما باید دعوت کننده باشد و به مشتریان احساس خوشآمدگویی بدهد.

هنگام طراحی فضای داخلی جایگاه خود، مشتریان خود را در کانون توجه قرار دهید. برای نمایش محصول و ارائه، از مناطق آرام برای بحث و گفتگو، فضاهای زنده تری را جدا کنید. وقتی افراد زیادی در اطراف شما مشغول صحبت هستند، نمی توانید با مشتری صحبت مهمی کنید. بنابراین، شما باید فضایی برای مشاوره، فضایی برای آشپزخانه یا فضای ذخیره سازی اضافی، در صورت لزوم، برنامه ریزی کنید. از عناصر موجود مانند دیوارهای نمایشگاه و پیشخوان ها برای تقسیم فضا استفاده کنید.

5- بر محصولات و شعار خود تأکید کنید

یک طراحی غرفه خوب کاملاً فکر شده است و می تواند نظر کسی را از گوشه و کنار محل برگزاری جلب کند. اصیل باشید، برجسته باشید و هرگز مانند سایر غرفه های نمایشگاه نباشید. غرفه نمایشگاهی شما باید مورد توجه بازدید کنندگان نمایشگاه های تجاری قرار بگیرد. و در نگاه اول باید برای بازدیدکنندگان مشخص باشد که تخصص شما در چه زمینه ای است. بنابراین محصولات و خدمات باید بلافاصله قابل مشاهده باشند. برای تبلیغ پیام خود، شعار یا محصول خود را در طراحی غرفه نمایشگاه ادغام کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که مخاطب مورد نظرتان چه کسانی هستند.

طراحی را متناسب با شرکت خود انجام دهید و مطمئن شوید که غرفه هویت شرکت شما را منعکس می کند. بنابراین، مطمئن شوید که رنگ ها و آرم های تجاری در کانون توجه قرار گرفته اند. از بی نظیر بودن جایگاه خود اطمینان حاصل کنید تا بلافاصله قابل تشخیص باشد. شعار یا محصول شما همیشه باید در طراحی شما از نام شرکت مهمتر باشد.

طراحی غرفه های نمایشگاهی نکات مهم در طراحی غرفه های نمایشگاهی

انواع غرفه های نمایشگاهی براساس طراحی

6- از رنگ های مناسب در طراحی غرفه استفاده کنید

با استفاده از رنگ های منحصر به فرد شرکت در طراحی ، اطمینان حاصل کنید که جایگاه شما چشم نواز است و به بازدیدکنندگان نمایشگاه اجازه می دهد فوراً شرکت شما را تشخیص دهند. به جای تلاش برای جلب توجه با استفاده از رنگهای مختلف، شعارهای شوخ و پیام شرکت خود را در طراحی پایه خود ادغام کنید.

7- فضاها را با استفاده از دیوارهای نمایشگاهی ایجاد کنید

با استفاده از عناصر مختلف می توانید در جایگاه خود فضا ایجاد کنید. دیوارها و پیشخوانهای نمایشگاه ساختار اصلی غرفه نمایشگاهی شما را تشکیل می دهد و به عنوان پارتیشن، با استفاده از ویژگیهای کاربردی آن، دید ناظرین را در فضا بگسترانید. شما می توانید دیوارها و پیشخوانهای نمایشگاهی خود را بصورت جداگانه، با چاپ کاغذ دیواری و نصب روی آنها با در نظر گرفتن اهداف تبلیغاتی مناسب با نمایشگاه طراحی کنید.

8- با روشنایی مناسب بازدید کنندگان خود را خیره کنید

برای اینکه غرفه استثنایی داشته باشید، از نور پردازی غافل نشوید. نورپردازی را با اهداف غرفه نمایشگاهی خود مطابقت دهید. اگر می خواهید چیزی را به نمایش بگذارید، یک منبع نور روشن و طبیعی بهترین عملکرد را دارد. بازدید کنندگان خود را با نور کور نکنید! استفاده از نور ملایم را برای مناطق نشیمن در نظر بگیرید. برای مشاوره، از روشنایی روشن تر برای اطمینان از خواندن اسناد استفاده کنید. علائم روشن فضای مطلوبی را ایجاد می کنند و نمایش متفاوتی از آرم یا پیام شرکت شما را ارائه می دهند.

9- از فن آوری های تعاملی در طراحی غرفه خود استفاده کنید

برای آگاهی و سرگرمی بازدید کنندگان از فناوری استفاده کنید. شما ممکن است بخواهید یک طراحی تعاملی را برای صفحه نمایش خود، بوسیله نمایشگرها انتخاب کنید. با اجازه دادن به بازدیدكنندگان ، امكان تجدیدنظر را اضافه كنید و در صورت تمایل اطلاعات بیشتری دریافت كنید. اگر برخی از عناصر تعاملی وجود داشته باشد، بازدید کنندگان برای مدت طولانی تری در غرفه شما می مانند. با این حال، از شلوغ کردن غرفه خود با عناصر تعاملی خودداری کنید.

طراحی غرفه های نمایشگاهی نکات مهم در طراحی غرفه های نمایشگاهی

10- با تزئین تأثیر بگذارید

هنگام برنامه ریزی غرفه نمایشگاهی، دکوراسیون را فراموش نکنید! تأثیر گلدان بزرگ پراز گلهای سرسبز را نباید دست کم گرفت. از بنرها و علائم غلتکی مطابق با طرح کلی خود استفاده کنید تا مورد توجه قرار بگیرید. همچنین ، پرچم ها بیشتر به چشم شما می آیند. برای اطمینان از طراحی یکنواخت، دکوراسیون را همراه با دیوارها و پیشخوانهای نمایشگاه در نظر بگیرید.

11- ایجاد احساس راحتی در بازدید کنندگان نمایشگاه

هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی خود به کفپوش ها فکر کنید. فرشی متناسب با طرح کلی غرفه انتخاب کنید. بازدیدکنندگان نمایشگاه شما پیاده روی و ایستادن زیادی انجام داده اند، بنابراین مطمئناً از حرکت روی یک لایه ضخیم فرش در زیر پاهای خود لذت میبرند. ایجاد احساس راحتی در بازدید کنندگان نمایشگاه، آنها را ترغیب می کند که بیشتر در جایگاه شما بمانند.

12- از طراحی غرفه نمایشگاهی خود استفاده مجدد کنید

طراحی غرفه شما تا حد زیادی به اهداف نمایشگاه وابسته خواهد بود. بنابراین ، هنگامی که دوباره از طرح خود برای نمایشگاه های آینده استفاده می کنید، باید بررسی کنید که آیا طرح با اهداف مورد انتظار مطابقت دارد یا خیر. مهم است که طرح خود را بهبود ببخشید. به سادگی با سازنده آخرین غرفه خود تماس بگیرید تا طرحی جدید را اجرا کند یا تنظیمات جداگانه ای را انجام دهد. هنگام طراحی جایگاه خود به متخصصین حرفه ای اعتماد کنید. اگر عناصر طراحی ساخته شده توسط کارشناسان را دارید، امکان استفاده مجدد در نمایشگاههای تجاری بیشتر وجود دارد. شرکت خط سبز معماری دارانده گرید نمایشگاهی و جز انجمن صنفی نمایشگاهی ج.ا.ا با گرد آوری برترین و حرفه ای ترین طراحان خبره و مهندیسین معماری فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر خود در زمینه طراحی معماری داخلی، طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی یکی از تخصصی ترین شرکت های فعال در زمینه صنعت ساختمان و معماری را شکل داده است.
   ما برای شما یک تجربه ی به یاد ماندنی خلق میکنیم با برند شما و اهداف شما شروع میکنیم سپس به آن طراحی چشم گیر و خلاقانه اضافه میکنیم تا به برندتان روح ببخشیم یا برند شما رو زنده کنیم به کمک معماری قوی تصویری شود برانگیزه مخاطب آماده تعامل با شماست در هر نمایشگاه هر مارسم هر جای ایران و جهان.برای دیدن ««نمونه کار های شرکت خط سبز معماری »»  برروی لینک شرکت خط سبز معماری کلیک کنید.

 

دستور العمل نحوه محاسبه هزینه های ارزی و ریالی غرفه سازی

لینک اینستاگرام شرکت غرفه سازی خط سبز معماری

غرفه سازی نمایشگاهی در تهران

شرکت غرفه سازی در تهران

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی در تهران ? غرفه سازی نمایشگاه در تهران ?

لیست غرفه سازان دارای گرید

لیست شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت معماری خط سبز

WE ARE CREATIVE AGENCY

چرا غرفه سازی و غرفه آرایی  در فرآیند برگزاری نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ باید عنوان نمود اگر غرفه ای به درستی و كامل طراحی و اجرا شده باشد در ازدحام و شلوغی دوران نمایشگاه میتوانـد پیـام غرفـه دار و یا شركت را با تاثیرگـذاری قوی به مخاطبِ مورد نظر برساند و با توجه به زمان محدود بازدیدكننده از غرفه (5 الی 20 دقیقه ) بتواند تاثیر گذاری ماندگار در یك موقعیت رقابتی بوجود بیاورد.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟