غرفه نمایشگاهی

جایگاه غرفه سازی در ایران

جایگاه غرفه سازی در ایران
جایگاه غرفه سازی در ایران

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی در تهران

بهترین متریال استفاده برای غرفه سازی

در ایران با وجود بر پایی نمایشگاه های دایم ، فصلی و مناسبتی ،صنعت غرفه سازی اغلب  نادیده گرفته می شود. بسیاری از افراد هیچ آشنایی با این صنعت و حرفه ، نحوه ارتباط برقرار کردن با شرکت های غرفه سازی و … ندارند. صنعت غرفه سازی در ایران چه جایگاهی دارد؟ برای غرفه سازی و مشغول شدن به این صنعت به چه تحصیلات و مهارت هایی نیاز  داریم ؟ در این مقاله به ما همراه شوید تا پاسخ پرسش های خود را دریافت کنید.

 

لیست شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی

 

غرفه سازی در ایران

غرفه سازی را به طور مختصر می توان یک شغل بین رشته ای در حیطه بازاریابی دانست، که به رونق کسب و کار شما در تعامل های مستقیم با مشتری کمک می کند.  به بیانی دیگر حیطه کاری غرفه سازان برگزاری همایش ها، نمایشگاه های تجاری و خدماتی ، سمینارها و مراسم های مناسبتی می باشد.

در سال های اخیر یکی از راه های معرفی  و بازاریابی محصول و تعامل مستقیم میان متقاضی و عرضه کننده ، شرکت در نمایشگاه های تخصصی است. نهادی که مسئول برپایی نمایشگاه های تخصصی است، یک نهاد خصوصی زیر نظر ارگان های دولتی است. که سبب ترقی ، تکامل و بسط نمایشگاه های تخصصی در سالیان اخیر شده است.

در واقع نمایشگاه و صنعت غرفه سازی را می توان یک صنعت نوین در ایران تلقی کرد ، که با وجود نوپا بودن  در مدت زمان کمی  توسعه و گسترش یافت و به رقابت با کشورهای خاورمیانه و پیشرفته پرداخت. در صورت باز شدن  بازارهای سرمایه به کشور ما شاهد ترقی بیشتر آن نیز خواهیم بود.

 

جایگاه غرفه سازی در ایران

 

جایگاه غرفه سازی در ایران

در کشور ما به علت تفاوت های کیفی بسیار غرفه های مدولار و سفارشی با کشورهای پیشرفته شناخت جایگاه تا حدی مشکل و غیر قابل تشخیص است.

از طرف دیگر ما در این صنعت  به دنبال خلاقیت و نوآوری نیستیم ، در واقع در حال تقلید و پیروی از کار‌ها و سبک های کشورهای پیشرفته هستیم. اما در کشور ما  به دلیل مشکلات بودجه و تحریم ها تقلید  و کپی برداری همیشه موفقیت آمیز نیست!  این یک واقعیت است که در ساخت غرفه های مدولار ما از کشورهای پیشرفته بسیار فاصله داریم و علت آن نیز عدم دانش فنی نیست بلکه محدودیت بودجه و کیفیت متریال است.

اما در غرفه سازی سفارشی با توجه به نوآوری ها و طراحی های منحصر به فرد موفقیت بیشتری را نسبت به سیستم مدولار کسب کرده ایم.

 

 

جایگاه غرفه سازی در ایران

 

آیا صنعت غرفه سازی نیاز به  تحصیلات دانشگاهی دارد؟

در کشور ما و سایر کشورهای پیشرفته جهان رشته ای به نام غرفه سازی در دانشگاه ها وجود ندارد. در واقع این صنعت زیر مجموعه معماری، دکوراسیون و طراحی داخلی است. علاوه بر این در غرفه سازی ما علاوه مهندسین معمار و طراحان دکوراسیون به گرافیست و طراح صنعتی نیز نیاز داریم. پس غرفه سازی یک تخصص مطلق نیست .  بر طراحی، ساخت، برپایی یک غرفه  به چندین متخصص در حوزه های گوناگون نیاز  دارید.

یکی از عوامل مهم در بازاریابی خدمات و محصولات شرکت ها ، طراحی و زیبایی منحصر به فرد غرفه است که نظر مشتری را به خود جلب می کند. علاوه بر زیبایی تحویل به موقع غرفه عامل مهمی در غرفه سازی است. پس در غرفه سازی علاوه بر تخصص و دانش در طراحی و ساخت غرفه، مدیریت زمان و برنامه ریزی اهمیت بالایی دارد تا پروژه بدون هیچ تاخیری در زمان معین به دست مشتری برسد.

 

لیست غرفه سازان دارای گرید

 

 

غرفه سازی در ایران در بازاریابی شرکت ها موثر است؟

اگر غرفه سازی توسط افراد ماهر و متخصص  همگام و همراه با مقاصد شرکت ها طراحی و برپا شود، می توان به طور قطع گفت که در بازاریابی و جذب مشتری تاثیر مثبت بسیاری دارد.

این واقعیت است که بسیاری از مشتریان و متقاضیان یک محصول یا خدمات اصلا به شرکت های عرضه کننده محصول مراجعه نمی کنند . در اصل متقاضیان با بر پایی نمایشگاه ها و معرفی محصولات در غرفه ها با شرکت ها آشنا می شوند ، نسبت به  محصولات و خدمات ارایه شده کنجکاو می شوند و پس از بررسی مایل به همکاری با شرکت  عرضه کننده در نمایشگاه می شوند .

غرفه های نمایشگاهی یک واسطه بین مشتری و تولید کننده می باشند، که بدون پیمودن راهی سخت همدیگر را در نمایشگاه ملاقات می کنند . مشتری به دنبال نیاز خود بر اساس فاکتورهای مختلف است و تولید کننده به دنبال تبلیغ و ارائه محصول و خدمات خود است. درنهایت مشتری در نمایشگاه که از طرف نهادهای دولتی نیز حمایت می شود بیشتر از هر جای دیگر به تولید کننده اعتماد خواهد کرد.

 

جایگاه غرفه سازی در ایران

 

اندازه غرفه مناسب در نمایشگاه

یکی از مهم ترین شاخصه هایی که سبب افرایش بازار فروش شرکت های دولتی و خصوصی می شود، ایجاد غرفه مناسب در نمایشگاه می باشد. غرفه های نمایشگاهی تصویر کوچکی از فعالیت یک مجموعه خدماتی یا تولیدی هستند. بنابراین به مشتریان کمک کرده که با آگاهی کامل به خرید محصول مورد نظر شان بپردازند.

غرفه های نمایشگاهی برای شرکت های تجاری و صنعتی بسیار مناسب هستند. فعالیت غرفه های نمایشگاهی بیشتر به صورت موقت است؛ اما امروزه برخی از شرکت ها برای بالا بردن سود و درآمد شان حتی در کل ماه های سال نیز این غرفه را برگذار می کنند.

در ادامه این مبحث، به صورت اجمالی در رابطه با مزایای برپایی غرفه های نمایشگاهی توضیح داده شده است. اگر تمایل دارید، در این رابطه اطلاعات درستی به دست بیاورید؛ با ما همراه شوید.

 

غرفه نمایشگاهی چیست؟

بازار فروش از هر شاخصه ای برای تولید کنندگان مهم تر است. تولید کنندگان با استفاده از روش های مختلفی سعی در بالا بردن خروجی بازار هایشان دارند. یکی از روش های کارساز که در این چند دهه اخیر مورد استفاده قرار گرفته است؛ برپایی غرفه نمایشگاهی می باشد.

غرفه نمایشگاهی یک فروشگاه کوچک با فعالیت محدود می باشد. با این که در زمان های مشخصی از سال بر پا می شود؛ اما نقش بسیاری بر فروش مجموعه های تولیدی می گذارد. به همین علت تولید کنندگان در تلاش اند، در زمان های خاصی از سال به برپایی غرفه نمایشگاهی بپردازند؛ تا هم محصولات جدید شان را به نمایش بگذارند و هم این که بر تعداد مشتریان شان بیافزایند.

شرکت ها هر کدام دارای یک یا چندین غرفه هستند. غرفه نمایشگاهی در محوطه شرکت یا یک ساختمان اداری مشهور برگذار می شود. غرفه نمایشگاهی از چندین غرفه که مختص یک شرکت می باشد؛ تشکیل شده است. بازدید از غرفه های نمایشگاهی شرکت ها، به نفع بازدید کنندگان و فروشندگان می باشد؛ لذا نه تنها با محصولات جدید کمپانی آشنا می شوند، بلکه مشاوره نیز دریافت می کنند.

 

جایگاه غرفه سازی در ایران

 

 

 ساخت غرفه نمایشگاهی

امروزه، ساخت غرفه های نمایشگاهی در بین مجموعه های تولیدی رایج است؛ چرا که شرکت ها می توانند به کمک این ابزار، وجهه ای از شرکت خود را به مشتریان شان نشان دهند. به همین دلیل، با گذر زمان امکانات موجود در غرفه های نمایشگاهی بروز تر می شود.

ساخت غرفه های نمایشگاهی تا حدودی سخت است؛ چرا که باید محیط آن از نظر زیبایی و دکوراسیون بی نظیر باشد؛ تا بتواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. غرفه نمایشگاهی، فروشگاهی موقت است، که به تلفن، برق، شبکه مجهز می باشد. به همین دلیل، غرفه داران می توانند به راحتی کار هایشان را مدیریت کنند.

غرفه های نمایشگاهی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. به همین خاطر باید فضایی مختص به خود شان داشته باشند. غرفه نمایشگاهی از چندین غرفه محصول، اتاق خدمات، انبار، سالن پذیرایی و… تشکیل شده است.

مساحت یا متراژ زمین غرفه های نمایشگاهی نباید بیش از اندازه بزرگ یا کوچک باشد. بایستی طوری طراحی شود، که نظم به خصوصی در آن جریان داشته باشد و هم این که فاصله اجتماعی بین بازدید کنندگان رعایت شود.

سایز بخش های مختلف غرفه نمایشگاه، بر اساس فضا و میزان ابزار آلات محیط مشخص می شود. به همین دلیل غرفه ها با اندازه های مختلفی ساخته می شوند.

اگر در سالن پذیرایی غرفه از بازدید کنندگان پذیرایی می کنید؛ حتما این سالن را به واسطه مبلمان اداری زینت دهید، تا افراد از این که در غرفه شما حضور دارند؛ نهایت لذت را ببرند.

به دکوراسیون تمامی بخش های غرفه اهمیت دهید. به هیچ وجه برای زیبا سازی غرفه از سبک های شلوغ استفاده نکنید‌. سعی کنید، اغلب به واسطه از سبک های مدرن به غرفه تان زیبایی ببخشید؛ لذا افراد زیبایی را در عین سادگی دوست دارند.

 

جایگاه غرفه سازی در ایران

 

آیا باید ابعاد و سایز غرفه از اصول استاندارد تبعیت کند؟

غرفه محیطی تجاری است، که افراد زیادی در آن حضور دارند. اگر سایز و اندازه غرفه از جداول استاندارد تبعیت نکند؛ مسلما از زیبایی محیط می کاهد، لذا باعث شده محیط غرفه شلوغ به نظر برسد. به همین دلیل، بایستی در طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه از قواعد استاندارد بهره بگیرید؛ تا دکوراسیون غرفه بسیار زیبا و چشم نواز باشد‌.

درست است، طراحی دکوراسیون یک حرفه می باشد؛ اما این حرفه نیز همانند دیگر مشاغل از قواعد استاندارد پیروی می کند. در طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه، هیچ گاه اندازه ای را به دلخواه تغییر ندهید؛ زیرا همین تغییر کوچک باعث شده از فضای محیط کاسته شود و در نتیجه فضایی برای رفت و آمد افراد وجود نداشته باشد.

 

برآورد هزینه اجاره و اجرا و ساخت غرفه نمایشگاهی

ساخت و طراحی غرفه های نمایشگاهی در عین حال که لذت بخش و پر درآمد می باشد، اما هزینه بر است؛ لذا غرفه داران بایستی برای جذب مشتریان بیشتر، به طراحی داخلی غرفه خود اهمیت دهند.

خرید محصولات، اجرای طراحی دکوراسیون و ساخت غرفه نمایشگاهی و… همگی هزینه بر هستند. شما بایستی قبل از بر‌پایی نمایشگاه، نوع طراحی و مساحت غرفه خود را مشخص کنید؛ تا میزان مخارج و هزینه هایی که باید بپردازید، برآورد شود.

در این مطلب، به صورت مفصل در رابطه با هزینه اجاره و ساخت غرفه نمایشگاهی توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را از دست ندهید.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

هزینه اجاره غرفه نمایشگاهی

یکی از راه های کسب درآمد، فعالیت در غرفه های نمایشگاهی می باشد. کار در غرفه های نمایشگاهی بسیار لذت بخش و پر درآمد است؛ چرا که مشتریان بسیاری خواستار خرید محصولات آن ها هستند.

ساعات کاری غرفه های نمایشگاهی به دو صورت است. غرفه هایی که به صورت دائمی در بازار ها یا اماکن تجاری فعالیت می کنند؛ غرفه های نمایشگاهی دائمی گفته می شود.

به غرفه هایی که در زمان های خاصی از سال همانند عید نوروز، جشنواره های تابستانی و… فعالیت می کنند؛ غرفه های موقت می گویند. این نوع از غرفه ها پس از پایان تعطیلات تموم می شوند. غرفه های موقت بیشتر در اماکن گردشگری احداث می شوند، لذا در این مکان ها گردشگران و توریست های خارجی بسیاری در رفت و آمد هستند.

برای احداث غرفه بایستی از شهرداری شهر یا استان اجازه بگیرید. به همین دلیل، برخی افراد برای این که بابت مجوز ساخت غرفه پولی پرداخت نکنند؛ به اجاره کردن آن می پردازند.

اجاره غرفه نمایشگاهی کار سختی نیست؛ فقط هزینه بر است. معیار های مختلفی بر اجاره غرفه نمایشگاهی تاثیر دارد؛ یکی از معیار های مهم، موقعیت مکانی غرفه است.

اگر غرفه در مکان های گردشگری و تجاری مهم قرار داشته باشد، بدیهی است؛ اجاره آن بالا باشد، لذا در موقعیت شلوغی از شهر قرار دارد و مسلما محصولاتش خیلی زود به فروش می رسد.

معیار دیگر که بر اجاره غرفه های گردشگری تاثیر دارد، مساحت غرفه است. هر چه مساحت غرفه کمتر باشد، هزینه اجاره آن مناسب تر است. هم چنین، میزان امکانات غرفه نیز در قیمت اجاره آن بی تاثیر نیست. بدیهی است که افراد باید برای اجاره غرفه های که مجهز هستند، پول بیشتری پرداخت کنند.

بنابراین اگر قصد دارید، غرفه ای برای نمایش و فروش محصولات تان اجاره کنید؛ حتما امکانات، متراژ و موقعیت مکانی آن را در نظر داشته باشید، تا در حین عقد قرارداد به مشکل برنخورید.

اجرا غرفه نمایشگاهی به معنای پایان کار نیست؛ بلکه تازه شروع سختی ها است. برای این که افتتاح غرفه نمایشگاهی تان پر از بازدید کننده و مشتری باشد؛ بایستی قبل از اجرا و باز شدن غرفه، به مردم و عزیزان تان پیام رسانی کنید و از آن ها بخواهید که در افتتاحیه غرفه نمایشگاه شما شرکت کنند.

اجرا غرفه نمایشگاهی زیاد هزینه بر نیست؛ چرا که شما تنها باید محصولات تان را در غرفه بچینید. برای این که وسائل و محصولات تان به شیوه زیبایی در غرفه چیده شود؛ نیاز به طراحی دکوراسیون دارید.

طراحی دکوراسیون، به دکور غرفه زیبایی می بخشد و باعث شده نه تنها محصولات بلکه دیزاین محیط نیز مشتریان را به خود جلب کند. طراحی دکوراسیون، کاری تخصصی می باشد؛ که نیاز به مهارت و دانش دارد. برای این که غرفه شما عالی باشد، بهتر است؛ طراحی آن را به متخصصین واگذار کنید، تا غرفه تان از جلوه ای بی نظیر برخوردار شود.

هزینه اجرای غرفه بدون در نظر داشتن طراحی دکوراسیون پایین است‌؛ اما اجرای غرفه نمایشگاهی با بهره گیری از طراحی دکوراسیون با این که کمی از لحاظ قیمت بالا می باشد، اما چیز دیگری است.

بنابراین برای این که هزینه هایی که پرداخت کرده اید، بیهوده نباشد؛ سعی کنید، با به کار گیری از طراحی دکوراسیون غرفه خود را بسازید.

 

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

هزینه ساخت غرفه نمایشگاهی

ساخت غرفه های نمایشگاهی با این که پر هزینه است، اما می ارزد؛ زیرا صاحب غرفه خود تان هستید. بنابراین مجبور به پرداخت اجاره نمی باشد.

ساخت غرفه با این که سخت و پیچیده است؛ اما بهتر از اجاره می باشد. در قدم اول برای ساخت غرفه باید از اداره شهرداری شهر، مجوز ساخت بگیرید‌. مجوز ساخت غرفه نمایشگاهی رایگان نیست، لذا محیطی برای کسب درآمد می باشد.

حتما مبلغی را برای مجوز ساخت غرفه کنار بگذارید. بعد از اخذ مجوز، باید مبلغی را برای خرید مصالح و دستمزد کارگران ساختمانی تقبل کنید؛ تا بنای غرفه ساخته شود. پس از ساخت بنای غرفه حال باید به زیبا سازی آن مشغول شوید.

زیباسازی غرفه های نمایشگاهی امری ضروری است؛ لذا غرفه ها باید شیک و مشتری پسند باشند، تا بتوانند افراد را به خود جلب کنند. هزینه ساخت غرفه با این که بیش از صد میلیون می شود، اما می ارزد؛ چرا که آینده تان را تضمین می کند.

 

 

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

تاثیر رنگ بر در طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی

اولین قدم برای رسیدن به یک کسب و کار موفق، داشتن یک موقعیت مکانی عالی می باشد. فرقی نمی کند، شما در چه عرصه ای فعالیت می کنید؛ در هر صورت، بایستی محل کار شما در مرکز شهر قرار داشته باشد، تا مشتریان بیشتری خواستار محصولات شما شوند. علاوه بر این که موقعیت مکانی و نوع محصول بر رونق بازار تاثیر دارد، شکل و ظاهر محیط کار نیز بی تاثیر نیست. امروزه در ساختمان های تجاری و اداری نیز طراحی داخلی انجام می شود؛ لذا یکی از اصول اولیه برای جذب مشتری، مکانی با ویو زیبا و دلنشین است. غرفه های نمایشگاهی نیز مکانی برای کسب درآمد هستند. به همین دلیل، بایستی طراحی و ساخت آن به صورت تخصصی انجام شود؛ تا با گذر زمان به تعداد مشتریانش افزوده شود.

در طراحی و ساخت غرفه ها، ملاک های مختلفی تاثیرگذار است. یکی از ملاک های مهم، رنگ می باشد. رنگ به ساختمان روح می بخشد. اگر طیف رنگی زیبایی در طراحی و ساخت غرفه استفاده شود؛ غرقه علاوه بر این که مشتریان زیادی را به خود جلب می کند؛ سبب آرامش خاطر شخص فروشنده نیز می شود.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

آیا طراحی غرفه های نمایشگاهی الزامی است؟

یکی از اهداف اصلی برای برپایی غرفه های نمایشگاهی به نمایش گذاشتن یک اثر هنری یا یک محصول می باشد. به همین دلیل بایستی حتما مشتریان زیادی را به خود جلب کنند. بدیهی است که در روز های اول برپایی غرفه، محصولات نتوانند مشتریان زیادی را به خود جذب کنند؛ زیرا فروشنده هنوز با سلایق افراد آشنا نشده است.

اولین گام که باعث شده در همان آغاز کار نیز بتوانید افراد زیادی را به غرفه خود جلب کنید، طراحی و ساخت غرفه، طبق اصول فنگ شویی می باشد. طراحی و ساخت غرفه تا حدودی سخت و مشکل است. به همین دلیل بهتر است، از افراد ماهر و کار بلد بخواهید که طراحی دکوراسیون غرفه تان را انجام دهد.

اگر خواستار یک غرفه پر درآمد هستید، باید به طراحی و ساخت آن توجه کنید؛ زیرا در مرحله اول باید جلوه غرفه مخاطب را به خود جلب کند. هر چه جلوه غرفه خاص تر باشد؛ در نتیجه افراد بیشتری خواستار بازدید از این غرفه نمایشگاهی هستند. به همین دلیل تنها به موقعیت مکانی و نوع محصول توجه نکنید.

 

 

چرا رنگ در طراحی و ساخت غرقه های نمایشگاهی تاثیر دارد؟

طراحی و ساخت غرفه لذت بخش و شیرین است. این شیرینی زمانی بیشتر می شود، که طراحی طبق اصول به سر انجام برسد. طراحی و ساخت غرفه به این معناست، که شما باید از یک زمین خاکی یا یک ساختمان متروکه زیبا ترین مکان تجاری را بسازید.

برای ساختن یک غرفه شکیل و منحصر به فرد باید از ابزار آلات و وسائل مختلفی کمک بگیرید. مهم ترین وسیله و در عین حال برترین مشخصه که به غرفه شما روح می بخشد، رنگ است. رنگ، کاملا ساختار و شکل غرفه شما را تغییر می دهد. به همین خاطر بایستی در انتخاب طیف رنگی حاکم بر طراحی داخلی غرفه تان حساس باشید.

طیف رنگی دکوراسیون غرفه، بر محیط آن تاثیر می گذارد. به طور مثال رنگ های گرم و دلنشین باعث می شوند، محیط روشن و درخشان شود. رنگ های روشن، روشنایی محیط را چندین برابر می کند. بنابراین با استفاده از این رنگ ها، می توانید از سیستم های کم مصرف تری  برای زینت دادن به دکوراسیون غرفه تان استفاده کنید.

رنگ تنها بر نورپردازی غرفه تاثیر ندارد؛ بلکه بر رنگ ابزار آلات غرفه تیز تاثیر دارد. برای این که ترکیب رنگی غرفه تان زیبا و منحصر به فرد باشد، بهتر است؛ در طراحی غرفه از رنگ های مکمل، هم تناژ و متضاد استفاده کنید.

طیف رنگی موجود در غرفه بر حال و هوای محیط نیز تاثیر دارد. بنابراین باید در طراحی غرفه، اغلب از رنگ های روشن و لطیف استفاده کرد؛ تا افراد بتوانند از محیط حس های خوب و انرژی بخش دریافت کنند.

این نکته را هیچ گاه فراموش نکنید، از رنگ هایی در طراحی و ساخت غرفه استفاده کنید؛ که سبب برجسته شدن محصولات شوند و همین طور چشم را اذیت نکنند.

 

 

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه مان را به چه مجموعه ای بسپاریم؟

در زمینه طراحی و ساخت غرفه، شرکت های مختلفی فعالیت می کنند. برترین مجموعه ای که در این عرصه توانسته مشتریان بسیاری را به خدمات خود جلب کند؛شرکت خط سبز معماری است که طراح و مجری غرفه های نمایشگاهی ودکوراسیون داخلی و اداری می باشند.

این مجموعه توسط برترین دیزاینر ها مدیریت می شود. غرفه داران عزیزی که به دنبال سود بیشتر هستند، پیشنهاد می کنم؛ طراحی های ما را امتحان کنید، تا روز به روز بر تعداد مشتریان تان افزوده شود.

 

 

زمینه های کاری غرفه های نمایشگاهی

صنعت امروز بسیار پیشرفته و بروز می باشد؛ چرا که جامعه با تکنولوژی های مختلفی رو به رو شده است. به همین خاطر توانایی تولید محصولات در جوامع بالا رفته است. امروزه در کشور ها دغدغه انسان ها دیگر تولید محصول نیست؛ بلکه فروش محصول است. از آن جایی که تورم با نرخ بالایی رو به رو شده است. افراد کمی وسع خرید محصولات را دارند. تولید کنندگان برای این که بازار فروش محصولات خود را از دست ندهند؛ از روش های مختلفی استفاده کرده اند. بهترین روش که بیشترین بازخورد را داشته است؛ بر پایی غرفه می باشد. غرفه در جامعه امروز با این که بیشتر نقش تبلیغاتی دارد؛ اما به بازار شرکت های تولیدی و خصوصی نیز کمک فراوانی کرده است. در غرفه ها همه نوع محصولی به فروش می رسد، چرا که تمام صنایع در این نمایشگاه فعالیت می کنند. در ادامه مقاله به صورت مفصل، در رابطه با زمینه های کاری غرفه های نمایشگاهی توضیح داده ایم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

 

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی در تهران ? غرفه سازی نمایشگاه در تهران ?

 

آیا غرفه در روند فروش شرکت ها تاثیر دارد؟

در گذشته شاید دغدغه اصلی افراد تنها بر طرف کردن خوراک و پوشاک بوده باشد. اما امروزه نیاز های افراد بسیار متنوع و زیاد است؛ لذا سبک زندگی افراد در اثر طلوع تکنولوژی تغییر کرده است. به همین خاطر علاوه بر غذا و پوشاک به گاز، برق، بنزین، ظرف، ماشین و… نیازمند است.

در دنیای امروز صنایع در حیطه تولید انرژی، غذا، دارو، ماشین آلات و… فعالیت می کنند. وجود هر کدام از این صنایع در کشور الزامی است، لذا صنایع به همدیگر همانند یک زنجیر متصل هستند. هر صنعتی نیاز صنعت دیگری را تامین می کند، تا محصولاتی مرغوب به دست مردم برسد.

برخی از مجموعه های تولیدی هستند؛ که محصولات شان نا شناخته می باشد. چنین تولید کنندگانی برای این که محصولات خود را به مشتریان عرضه کنند؛ تنها از رسانه کمک نمی گیرند، بلکه از غرفه نیز برای نمایش محصول خود استفاده می کنند.

غرفه از رسانه برای معرفی محصولات جدید مناسب تر است؛ چرا که افراد می توانند به صورت مستقیم با شخص تولید کننده ارتباط برقرار کنند و در رابطه با خصوصیات محصول اطلاعات به دست بیاورند.

برگزاری غرفه، از هر نظر به نفع شخص تولید کننده و خریدار است؛ چرا که ما بین آن ها قراردادی محکم بسته می شود. بنابراین بازار فروش محصولات از رونق بالایی برخورار می شود، لذا به واسطه غرفه مشتریان با کاربرد درست محصولات آشنا می شوند. غرفه به بازار فروش محصولات رونقی با ثبات اعطاء می کند. به همین دلیل، رشد بازار ها از رشدی رو به بالا برخوردار می شود.

 

 

در غرفه نمایشگاهی چه صنایعی فعالیت می کند؟

تمام صنعت ها می توانند در غرفه های نمایشگاهی شرکت کنند؛ اما نحوه و شرایط برگزاری غرفه های صنایع حساس، متفاوت است. برخی از نمایشگاه ها برای تمامی عموم باز است؛ لذا محصولات آن ها مستقیما بر زندگی افراد تاثیر می گذارد.

محصولاتی همچون ظروف آشپزخانه، ابزارآلات برقی، وسائل هوشمند و… در غرفه نمایشگاه های شهری به افراد ارائه می شود. صنایعی که در حیطه مواد آرایشی- بهداشتی، ابزار آلات الکترونیکی، وسائل خانگی و وسائل برقی فعالیت می کنند؛ می توانند در نمایشگاه هایی که در داخل شهر برگزار می شود، شرکت کنند.

برخی از نمایشگاه ها تنها مختص قشر تولید کننده می باشد. در چنین نمایشگاه هایی وسائل صنعتی و مواد سمی خطرناک، به نمایش گذاشته می شود؛ تا تولید کنندگان بتوانند مواد بهتری برای ساخت محصولات شان به دست بیاورند.

تمامی صنایع بایستی محصولات خود را در غرفه های نمایشگاهی به تصویر بکشند؛ تا افراد بتوانند در رابطه با خصوصیت خوب و بد هر محصولی با همدیگر بحث کنند.

 

 

شرکت غرفه سازی در تهران

 

مزیت برپایی غرفه های نمایشگاهی

  1. معرفی محصولات جدید:

بهترین مکان برای معرفی محصولات بروز و کارآمد غرفه های نمایشگاهی می باشد.

  1. فروش محصولات با قیمت درب کارخانه:

مهم ترین مقوله در رابطه با اجناس، قیمت است. قیمت محصولات در غرفه های نمایشگاهی به قیمت درب کارخانه می باشد. به همین دلیل، افراد می تواند با قیمتی مناسب صاحب محصول دلخواه شان شوند.

  1. ارتباط مستقیم با شخص تولید کننده:

ارتباط با شخص تولید کننده فرصتی نایاب است. با شرکت در غرفه های نمایشگاهی می توانید از نزدیک با تولید کنندگان محصولات ارتباط برقرار کنید و در مورد عیوب محصولات به آن ها بگویید؛ تا چاره ای برای حل این مشکلات بیابند.

 

 

غرفه سازی نمایشگاهی در تهران

 

اصول طراحی غرفه

برخورداری از راهبرد و راهکاری قوی در فروش در موفقیت افراد تاثیر دارد. قسمت دیگر فراهم نمودن شرایطی است که بتوان افراد را به سوی غرفه نمایشگاهی بکشاند. در این راستا شما بایست اصول طراحی غرفه را در نظر بگیرید. در بیشتر موارد شاهد این موضوع هستیم که بیشتر کمپانی ها از اجزای که در طراحی بروشور و کاتالوگ کاربرد دارند بهره گرفته و با در نتیجه شما غرفه های تکراری و شبیه بهم را در نمایشگاه ها مشاهده می کنید. در حقیقت هدف تیم فروش شما است که موجب شود افراد محصولات شما را بفروشند. غرفه شما بایست به گونه ای طراحی شود و چشم اندازی زیبا داشته باشد که موجب ایستادن افراد در جلوی عرفه و آن را مجاب کند که با تیم فروش تان گفتگو نمایید. در نتیجه با این تفاسیر این مسئله ثابت می شود که در کسب و کار های تجاری غرفه به همراه تیم مجرب فروش موجب پیشرفت کسب و کارتان می گذارد و روند صعودی را تجربه خواهید نمود. در ادامه در این مطلب از ایران استند دیزاین همراه ما باشید تا در رابطه با اصول طراحی غرفه گفتگو نماییم.

 

طراحی درست برای غرفه نمایشگاهی شما

هنگامی که برای نخستین بار در یک نمایشگاه حضور می یابید شاید احساس ضعف کنید ولیکن ما به شما می گوییم که یک گام جلوتر از رقبای خود هستید. اغلب افرادی که کهنه کار هستند در زمان شرکت در این نمایشگاه ها محافظه کارانه و محتاطانه عمل می کنند. شما می توانید با دریافت مشاوره از یک مجموعه معتبر بهترین عملکرد را داشته باشید.

 

بکارگیری درست رنگ یکی از مهم ترین اصول طراحی غرفه

رنگ ها به دلیل خاصیت و قابلیت های که دارند می توانند موجب خیره شدن چشم ها به سمت نمایشگاه شما گردد. برای مثال رنگ قرمز از دیرباز در طراحی های فروشگاه و مغازه ها استفاده می شود زیرا در کنار اینکه موجب جلب توجه افراد سود القا کننده حس انرژی می باشد. چنانچه که نمی خواهید از رنگ های برجسته استفاده نمایی  رنگ های دیگری را نیز می توان پیدا نمود. استفاده از رنگ نارنجی و همچنین صورتی و بنفش که القا کننده ارزش، آرامش و تجمل هستند تیز می توان جلوی زیبا برای غرفه شما ایجاد نماید. رنگ های همچون سبز نیز می توان سبب ایجاد حس اعتماد گردد. این نکته را خاطر نشان شویم که رنگ های روشن به بهتر دیده شدن شما کمک خواهد نمود و رنگ های تیره نشان دهنده قدرت و سابقه شرکت می باشد. رنگ ها به خوبی می توانند پیام شما را منتقل نمایند.

 

اهمیت نمایشگر در اصول طراحی غرفه نمایشگاهی

دیجیتالی شدن در دنیای امروز حرف اول را میزند و یک تکنیک قوی برای جذب می باشد. برای مثال ایجاد ویدئویی جذاب که نگرش و رویکرد های شما را به نمایش می گذارد یک ترفند کاربردی خواهد بود. ارتباط غیر کلامی به نحو بهتری سبب شکل گیری ارتباط می گردد.

محیطی برای استراحت شرکت کنندگان در نظر بگیرید

بهتر است زمانی که اقدام به طراحی غرفه می کنید بخشی را برای استراحت متقاضیان اختصاص دهید. همچنین به یاد داشته باشید که محصولات نمایشی خود را در کنار این جایگاه قرار دهید.

در انتخاب محل غرفه نمایشگاهی با وسواس عمل کنید

مکانی که برای طراحی غرفه در نظر گرفته اید یکی از مهم ترین مواردی است که شما بایست به آن اهمیت دهید. در غیر این صورت هزینه های که برای طراحی پرداخت کرده اید بر باد خواهد رفت . در نتیجه یکی از اصول طراحی غرفه توجه به جایگاه اجرای غرفه دارد.

نورپردازی در طراحی غرفه نمایشگاهی

همه ای غرفه های نمایشگاهی این المان را در طراحی غرفه خود اجرا می کنند. یک لحظه تامل کنید و ببینید که چگونه می توانید از نورپردازی به نفع خود استفاده نمایید. برای مثال نورپردازی سفید و آبی می تواند آرام بخش باشد. بر روی نقاط دید متقاضیان بیشتر کار کنید.

نمایشگاه : تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

 

کف سازی غرفه

یکی از اصلی ترین و حتی مهم ترین بخش های که می تواند کمک شایانی به جذابیت غرفه شما بکند کف سازی است. شاید در نگاه اول اهمیت بسیاری برای این مورد قائل نشویید. ولیکن در واقع یک کف سازی درست و اصولی می توانند شما را از دیگر غرفه ها متمایز نمایید. شما با انتخاب درست و مناسب موجب می شوید که افراد بیشتری را به سمت خو جذب نمایید. توجه نمایید که داشتن سطحی صاف و هموار بسیار اهمیت دارد. با وجود اینکه انجام این کار کمی دشوار به نظر می آید ولیکن ارزشش را دارد. در چند سال گذشته بکارگیری شیوه های سنتی نظیر پالت های پلاستیکی، یونولیت فشرده و چوب بکار برده می شود که معایبی را به همراه داشت. در نتیجه متریالی نظیر اسپیس فریم ها جایگزین شیوه های سنتی شد. در ادامه در این مطلب از ایران استند دیزاین همراه ما باشید تا یک نگاه کلی کوتاه ولیکن موثری بر کف سازی غرفه داشته باشیم.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

کف سازی در غرفه به چه طریقی صورت می گیرد؟

کف غرفه را می توان به منزله دکوراسیون داخلی آن قلمداد نمود در نتیجه اصرار داریم که به این مورد دقت کنید. به هر اندازه که تلاش کنید کار خاصی اجرا نمایید نتیجه نهایی مطلوب و بهتر خواهد بود. در نتیجه اهمیت دارد فرآیند کف سازی غرفه را به شرکت خط سبز معماری که طراحان و معماران متخصص دراین شرکت مشغول فعالیت هستند بسپارید.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

انواع کف سازی

متریال که برای کف در نظر می گیرید، طرح و هزینه مواردی هستند که به انتخاب شما بستگی دارد. شیوه های برای کف سازی غرفه وجود دارد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

 

مایشگاه رنگ و رزین

 

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

شیوه سنتی کف سازی

چنانچه که شیوه سنتی را انتخاب نمودید در اول کار بایست این مسئله را برایتان شرح دهیم که از آنجایی که کف مطابق با فضای غرفه می باشد. این قابلیت را نخواهید داشت که در محلی دیگر آن را بکار ببرید چرا که هنگامی که زمان جمع شدن نمایشگاه فرا می رسد کف ساخته شده خراب می گردد. در کنار این موارد شما بایست زمان بیشتری را برای اجرای این شیوه بگذارید.

شیوه نوین کف سازی

در این روش همانگونه که در مقدمه مطرح نمودیم برای کف سازی غرفه  اسپیس فریم ها را بکار می برند. در این شیوه از فرم های که از پیش ساخته شده اند و به صورت مکعب می باشند استفاده می نمایند.

سازه های نمایشگاهی

سازه های نمایشگاهی را نیز می توانید در بازار بیابید که از پایه های را دارند که قابلیت تنظیم دارند. در این روش شما به راحتی و سهولت در مدت زمان کمی پروسه غرفه سازی را انجام می دهید. در این روش سطح صاف و همواری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و همچنین در طرح رنگ و اندازه های متعددی وجود دارند.

کف سازی کاذب

علاوه بر موارد بیان شده در بالا شما انتخاب دیگری نیز پیش روی خود دارید برای مثال می توانید برای کف سازی از کف های کاذب استفاده نمایید. این نوع از کف ها در کنار اینکه قابل سفارش در رنگ های گوناگون می باشد می توانید تمامی مواردی از قبیل سیم کشی و اتصالات را در قسمت زیرین قرار دهید و موجب منظم دیده شده محیط غرفه شوید.

 

مزیت های کف سازی غرفه

کف سازی غرفه موجب می گردد فضای غرفه منظم دیده شود.

سبب ایجاد جلوی زیبا در محیط غرفه می شود.

سطح صاف در اختیارتان قرار می دهد.

 

قیمت کف سازی غرفه

هزینه مربوط به کف سازی ب پاراتر های مهمی اعم از مساخت، متریال، امور جانبی و… بستگی دارد. برای مثال بکارگیری متریال با کیفیت و جدید و نحوه اجرا هزینه ها را افزایش خواهد داد.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

متریال ساخت غرفه نمایشگاهی

شرکت در نمایشگاه به تنهایی می تواند تحت عنوان یک پله برای ترقی به حساب می آید. چرا که این امکان را برای شما مهیا می سازد کسب و کار خود را به افراد بسیاری معرفی نمایید. در نتیجه تمامی موارد مربوط به این مسئله اعم از متریال انتخابی، طرح و… از اهمیت بالای برخوردار می باشد. برخورداری از غرفه نمایشگاهی که مطابق با کسب و کار شما باشد یک پوئن  مثبت به شمار می رود. شما برای داشتن یک انتخاب درست برای متریال ساخت غرفه نمایشگاهی به برخی سوالات پاسخ دهید. برای مثال چه میزان بودجه ای برای متریال غرفه در نظر دارید؟ چه متریالی برای ساخت غرفه نمایشگاهی وجود دارد؟ بهترین و در عین حال به صرفه ترین متریال کدام است؟ و…. در واقع لازمه برخورداری انتخاب درست این است که شما ابتدا هر آنچه که نیاز است در رابطه با متریال ساخت غرفه نمایشگاهی کسب کنید. ایران استند دیزاین تمایل دارد موضوع مقاله امروز خود را به متریال ساخت غرفه نمایشگاهی اختصاص دهد در ادامه همراه ما باشید.

 

بهترین متریال غرفه سازی نمایشگاهی

این مسئله را بیان کنیم که نمایشگاه را می توان همانند یک فروشگاه بزرگ به حساب آورد. چرا که اشخاص می توانند به آن مراجعه نمود و کالا و یا خدمات مورد نظر خود را خریداری و دریافت نمایند. زمانی که از عبارت بهترین در کنار متریال ساخت غرفه نمایشگاهی استفاده می کنیم به این معنا است که متریال انتخابی بهترین کارایی را به همراه داشته و کاربردی باشد. در نتیجه بهترین متریال ساخت غرفه نمایشگاهی بایست دارای ویژگی های از قبیل دوام، ظاهری شکیل و زیبا، آسانی در نصب و اجرا و… باشد. همچنین متریال انتخابی غرفه بایست این قابلیت را داشته باشد که مشتریان را به سمت شما بکشاند.

 

 

 

بهترین متریال برای چیدمان وسایل نمایشگاه

اگر بخواهم یکی از اصلی ترین موارد در غرفه سازی نمایشگاه را مورد بحث قرار دهیم بدون شک متریالی است که شما برای چیدمان و ایجاد یک غرفه انتخاب می نمایید. بسیاری از افرادی که در این حیطه فعالیت می کنند به این موضوع آگاه هستند که علاوه بر زیبایی بایست مقاومت لازم را نیز داشته باشد. برای نمونه داربست های که به منظور جدا نمودن غرفه ها از یک دیگر بایست مقاوم بوده و در کنار آن زیبایی غرفه را نیز حفظ نماید. علاوه بر این موارد شما بایست در انتخاب قفسه ها نیز با دقت عمل نمایید.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

کف غرفه

در هر غرفه قسمت های متعددی وجود دارد که بایست در انتخاب متریال آن با دقت عمل نمود. برای مثال کف غرفه یکی از این موارد می باشد. برای کف غرفه از متریال متعددی استفاده می گردد. برای مثال موکت یکی از این موارد می باشد. شما می توانید موکت ها را در رنگ و طرح های بسیار متعدد در بازار بیابید. در نتیجه دست شما در این مورد باز خواهد بود. این نکته را خاطر نشان کنیم که در غرفه های که به ارائه ماشین آلات و یا ابزار های سنگین و…  می پردازند. ضروری است که موکت را به عنوان متریال کف غرفه انتخاب نمایند. همچنین شما می توانید از متریال همچون MDF برای کف غرفه استفاده نمایید.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

دیوار های غرفه نمایشگاهی

متریالی که برای دیوار های غرفه های نمایشگاهی در نظر گرفته می شود در اغلب موارد نئوپان خام می باشد که به کمک رنگ و یا کاغذ احاطه می شود. شیشه را می توان به عنوان یکی از بهترین متریال در ساخت غرفه نمایشگاهی به شمار آورد به شرطی که در طراحی آن وسواس به خرج دهید. علاوه بر این مورد شما می توانید برای جدا نمودن قسمت های CIP و VIP نیز بکار ببرید.

 

بهترین غرفه سازی در تهران

 

معمولاً برای ساخت غرفه نمایشگاهی می توان از تمام متریال های صنعت ساختمان سازی استفاده نمود. ولیکن همه ای ما می دانیم که انعطاف پذیری و البته زمان در ساخت غرفه نمایشگاهی بسیار اهمیت دارد. در نتیجه تکنسین و طراحان همواره متریالی را در اولویت قرار می دهند که بهترین نتیجه را در کمترین زمان را به همراه داشته باشد. تلاش ما در این مطلب از ایران استند دیزاین بَر آن بود تا اطلاعات مفیدی در رابطه با متریال ساخت غرفه نمایشگاهی در اختیارتان قرار دهیم. همانگونه که مشاهده نمودید انتخاب متریال خاص غرفه نمایشگاهی موجب می گردد غرفه نمایشگاهی خاص و ایده آلی داشته باشید.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

بهترین مواد مورد استفاده برای ساخت غرفه

برپایی غرفه ها یکی از راه های افزایش مشتری و کسب سود می باشد. اما این نکته وجود داشته که برای افزایش سود آوری غرفه ها بر پا می شوند، پس باید غرفه به نحوی آماده شود که کسب و کار و مجموعه متضرر نشوند. همیشه یک ذهن اقتصادی موفق خواهد بود، در ساخت غرفه نیز باید ذهن اقتصادی داشته باشیم و خلاقانه با استفاده از منابع محدود به سود آوری و باز دهی برسیم. شاید با خود فکر کنید که چرا از واژه ی منابع محدود استفاده کردم؟

همان طور که می دانیم غرفه ها در یک مدت زمان کوتاه وجود دارند و پس از پایان مهات غرفه نیز نخواهیم داشت. پس این اصلا منطقی نیست که برای غرفه از مواد گران قیمت استفاده کنیم و در پایان آن ها را دور بریزیم. با این وجود باید به سراغ آن دسته از کالا هایی برویم که در برپایی غرفه کاملا به صرفه و اقتصادی می باشند.

 

 

چه موادی غرفه ها را تشکیل می دهند؟

غرفه ها با هم دیگر متفاوت می باشند. در بعضی از شهر ها اتاقک های خاصی وجود داشته که هر ساله در مناسبت های مختلف میزبان غرفه داران می شوند. به عنوان مثال اکثر شهر ها پیش از نوروز غرفه های خود را بر پا می کنند، این اتاقک ها در ایام نوروزی پر از غرفه های مختلف هستند. در چنین مکان هایی غرفه داران تنها نیازمند وسایلی برای تزیین و دکور غرفه ها هستند.

اما در بسیاری از مکان هایی که انواع غرفه ها برپا می شود، شاهد هیچ بنایی نیستیم و غرفه داران از یک سری مواد برای برپایی غرفه شان استفاده می کنند. اما این نکته که از چه چیزی استفاده شود بسیار مهم است. مواد مورد استفاده برای غرفه ها نباید بی کیفیت باشند که پس از چند روز استفاده دچار آسیب شوند، به گونه ای که دیگر قابل مصرف نباشند. بهتر است به سراغ آن دسته از محصولات بروید که عمر طولانی دارند، قیمت پایین تری داشته و قابل استفاده برای سال های بعد نیز باشند.

معمولا چادر های برزنتی در ایران برای ساخت غرفه ها استفاده می شود. ای چادر ها عمر مفید طولانی داشته و پس از سال ها استفاده هم چنان سالم می مانند. البته بعضی از افراد از موادی دیگر نیز برای ساخت غرفه استفاده می کنند، اما به صورت تضمینی می توان گفت که، بهترین مواد مورد استفاده برای ساخت غرفه چادر های برزنی ( چادر های عشایر) هستند. این چادر ها در روز های گرم نیز خنک هستند و در زمان بارندگی نیز خیس نخواهند شد و افراد و کالا های درون غرفه از خیس شدن محفوظ خواهند ماند.

 

 

بهترین مواد مورد استفاده برای ساخت غرفه اولین دغدغه ی کسانی است که هدفشان ساخت غرفه می باشد. انتخاب وسایل برای ساخت غرفه بسیار مهم است، اگر شما هزینه های گزافی را متحمل شوید، متاسفانه ممکن است غرفه قادر به جبران هزینه ها نباشد و تا حد زیادی ضرر کنید. توصیه می شود به سراغ مجموعه ی ایران دیزاین بروید و با کمک ایشان با استفاده از حداقل وسایل و تجهیزات غرفه ای زیبا و مناسب را تهیه کنید. ایران دیزاین تجربه ی کافی برای برپایی و ساخت غرفه را داشته و به فکر جیب شما نیز می باشد و با بهره مندی از کمترین هزینه ها غرفه ای زیبا و شکیل را به شما تقدیم خواهد کرد.

جایگاه غرفه سازی در ایران بهترین غرفه سازی

لینک اینستاگرام شرکت غرفه سازی خط سبز معماری

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت معماری خط سبز

WE ARE CREATIVE AGENCY

چرا غرفه سازی و غرفه آرایی  در فرآیند برگزاری نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ باید عنوان نمود اگر غرفه ای به درستی و كامل طراحی و اجرا شده باشد در ازدحام و شلوغی دوران نمایشگاه میتوانـد پیـام غرفـه دار و یا شركت را با تاثیرگـذاری قوی به مخاطبِ مورد نظر برساند و با توجه به زمان محدود بازدیدكننده از غرفه (5 الی 20 دقیقه ) بتواند تاثیر گذاری ماندگار در یك موقعیت رقابتی بوجود بیاورد.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟